Home » Genel » Hurda Plastik Pet Şişe Fiyatları

Hurda Plastik Pet Şişe Fiyatları

Hurda Plastik Pet Şişe Fiyatları

Hurda Plastik Pet Şişe Fiyatları. Pet şişeler, pet kavanozlar, pet saklama kapları ve daha bir çok pet kullanılan ürün var insanların yaşamında. Yiyeceklerin ve içeceklerin saklandığı ve satıldığı bu pet ürünleri, üretim şekline bağlı olarak şeffaf ya da opak ve beyaz olabiliyor. Pet kalınlığına bağlı olarak katı veya yarı katı olabilir. Son derece hafif ve darbelere karşı dayanıklı ve sert bir madde olan pet, iyi bir gaz ve nem koruyucu olarak da kullanılır. Doğal hali şeffaf ve renksizdir.

Kısaca pet denilen Polietilen Tereftalat maddesi, polyester ailesinden termoplastik bir malzemedir. Ancak unutmamak gerekir ki, bir pet şişenin doğada tamamen yok olması için geçen süre 400-450 yıl arasıdır. Özellkle meşrubat ve su şişesi olarak kullanılan pet şişelerin sorumsuzca doğaya bırakılmaları, ne yazık ki dünyanın geleceğini tehdit etmektedir.

Ama şu da unutulmamalıdır ki, pet şişelerin en önemli avantajı, tamamen geri dönüşebilir olmasıdır. Diğer plastiklerden farklı olarak, pet şişelerin yapısındaki polimer zincirleri, geri dönüşüm işlemleri için eski halini almış durumdadır. Bu da geri dönüşümü sağlanırsa, toplanan pet şişelerin hemen hemen tamamı yeniden kullanılabilir anlamına gelir. Bu yüzden birçok firma hurda pet şişelerini toplamakta ve geri kazanım için faaliyet göstermektedir.

Hurda pet şişeleri işleyen firmalar, genelde atık pet şişe alımları için belli bir ağırlık sınırı uygulamaktadır. Belli ağırlıkta ve preslenmiş bir şekilde pet şişeleri alan bu tesisler önce uzmanları tarafından kontrol etmekte ve bu kontrolun sonucuna göre fiyat vermektedir. Bugün bir ton hurda pet şişe fiyatı ortalama 700 TL civarındadır. Ancak belli ağırlığın üzerinde fiyatlar değişiklilik göstermektedir.

Dolar ve petrol fiyatları aşırı dalgalanma gösterince buna bağlı olarak hammadde fiyatları da yükseliyor. Bu ise bir şekilde hurda malzeme toplayanların işine geliyor. Hurdacıların sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Bu da malzeme sıkıntısı yaşayan hurda ve geri dönüşüm tesislerinin işine geliyor. Çünkü işlemek için mal bulmakta güçlük çekmiyorlar.

Hurda Plastik Pet Şişe

Hurda Plastik Pet Şişe

Hurda Plastik Pet Şişe Fiyatları

Hurda plastik pet şişe konusunda en güncel bilgileri almak, gelişmeleri takip etmek ve hurda plastik pet şişe alışverişi yapmak üzere www.hurdabilgi.com web sitesi faaliyete geçmiştir. Hem bu site üzerinden hem de http://www.hurdabilgi.com/forum adresinden foruma üye olarak forum üzerinden, alıcı ve satıcılar ile temasa geçebilir, bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

, , ,

Comments

 1. Guvanch dedi ki:

  Pet sise 1 kg kac para bolyor

 2. admin dedi ki:

  Forum açıldı yorumlarınızı ve konularınızı forumda yazabilirsiniz http://www.hurdabilgi.com/forum/

 3. Adil dedi ki:

  Hurda pet ve plastik işiyle ilgileniyorum.yurtdışında toplanan plastikleri Türkiye de satmak istiyoruz

  1. Erbey dedi ki:

   Merhaba haftalık 100 ton plastik şişe alımı olacaktır
   Satan kişiler iltibat gecsin
   [email protected]

   1. makhaddin dedi ki:

    Naylon plastik işi yapmak istiyorum plastik şişe ve naylon fiyatlarini soylermisiniz 05511251722 numaram

  2. Kaya dedi ki:

   Mrb Biz ala biliriz bize ulaşın kaya uner 0532 591 53 63

   1. 05072592701 dedi ki:

    selam muğla marmariste yaşıyorum yazları burda cok tüketim oluyor ben bu işi yapmak istiyrum nedir bunun calışma şekli piyasası bilgi alabilirmiyim

 4. cihan dedi ki:

  MRB hurda petşişe temin ediyoruz ihtiyacı olan irtibata gecsin. 05425980302 cihan

  1. cüneyt dedi ki:

   merhaba yeriniz nerede

 5. Caner dedi ki:

  Slm. Kadesim bn pilasik pet şişe işine girmek istiyom ama pilastik kirim makinasi alcam kirik pilastik hurda fiyati nekadar

 6. abdullah dedi ki:

  BEN ANTALYADAN HURDA CAM SISE TOPLUYORUM BAYA OLDU ELIMDE YAZIN BUNUN 5 KATI KADAR DAHA TOPLUYORUM PLASTIK PET SISDE TOPLAMAYA BASLADIM ANTALYA DAN BANA YARDIMCI OLACAK KIMSE VAR MI 0545 251 67 99

 7. Enes dedi ki:

  Ankara da pet şişe alan var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Sayac

Haberler