Home » Genel » Hurda Bilgi Forum Açıldı !!!!! Üye OL

Hurda Bilgi Forum Açıldı !!!!! Üye OL

Hurda Bilgi

Hurda Bilgi ve Forum. Türkiye de Hurdacılık ve Geri Dönüşüm konusunda bilgi alabileceğiniz çok az site ve forum bulunmaktadır. Bizlerde sektördeki firmalar,çalışanlar, öğrenciler, Sivil Toplum Kuruluşları ve Çevrecileri bu sitede toplamak istedik. Amacımız sektörden bilgiler vermek ve aynı zamanda geri dönüşüm ve çevre koruma konusunda tüm Türkiyeyi bilgilendirmek olacaktır.

Üye OL    http://www.hurdabilgi.com/forum

Hurda Bilgi 2 Bölümden Oluşacaktır;

1- Blog Bölümü; Blog bölümünde sizler için topladığımız bilgileri ve haberleri makale olarak anasayfaya ekleyeceğiz. Gönüllü olarak haber ve makale eklemek isteyen kullanıcılarımıza köşe yazarlığı verilecektir.

2- Forum Bölümü; Forum bölümünde Hurdacılık ve Geri Dönüşüm konusunda tüm bölümler olacaktır. Geri dönüşüm maddeleri, Güncel Hurda Fiyatları, Atıklar ve Çöpler hakkında bilgiler, Atık Pil ve Yağ toplama, Sosyal Sorumluluk projeleri, Hurda Karton ve Kağıt Toplama ve pazarlama,Beyin Fırtınası, Çevrecilik, Elektronik Eşya Ayrıştırma ve Daha bir çok bilgileri tartışıp çözümler bulacağız.

http://www.hurdabilgi.com/forum

Hurda Bilgi

Hurda Bilgi

Buyrun Foruma: http://www.hurdabilgi.com/forum

Türkiyedeki Hurdacılık ve Geri Dönüşün hakkında her türlü alım/satım,proje,bilgi,haber,resim ve videoları bulabileceksiniz. Bizleri takip edin.

, , , ,

Comments

 1. ucgen plastik dedi ki:

  plastik hammadde fiyatları düşerken dolar ın yükselmesi fiyatların tl bazınde yerinde saymasına neden oluyor. bu gibi gelişmeler müşterilerin indirim beklentilerini karşılamadığı için satışların da düşmesine sebep oluyor.bir an önce siyasi istikrar geri gelsede kullanıcılarda düşük fiyatlardan hammadde alıp kullansa. hammadde üreticilerinin yapabileceği bir şey yok. üreticinin uygun fiyatlarla kullanıcıya hammadde satması ancak güven ortamının yeniden sağlanmasına bağlı.hammade fiyatlarının düşebilmesi için dolarında düşmesi gerekiyor. düşünüldüğü gibi hammadde tedarikçileri fırsatçılık yapmıyor bence. bir plastik üreticisi olarak diyebilirim ki uygun fiyatlarla tüketiciye daha düsük fiyatlardan yüklü hammadde satmayı tercih ederim. üçgen plastik 0554 781 42 35

 2. üçgen plastik dedi ki:

  saygıdeğer plastik sektörü temsilcileri.
  2005 senesinde plastik enjeksiyon basım işlerinden hammadde tedarik sektörüne geçiş yapan ÜÇGEN PLASTİK, bünyesine katmış olduğu shredder makinası vasıtasıyla fason plastik kırma işlerinide itina ile yapmaya başlamıştır. Havaleli plastik mamüllerinin yanısıra her cinsten takozuda rahatlıkla işlemektedir. yolluk, arızalı mamüller ve kullanım alanları bitmiş olan plastik mamüller cins cins, renk renk ayrıştırılarak kullanıcıya kırılmış olarak teslim ediliyor. 10 luk eleklerde işlenen bu hammaddeler enjeksiyon makinalarında rahatlıkla basılmaktadır. talep edildiği taktirde boya karıştırılarak renklendirme, elyaf katkısı yapılarak çöküntü engelleme, akışkanlığını ve kalitesini artıracak talaş katkısı sağlama gibi işlemler de kırma esnasında yapılmaktadır. Ayrıca enjeksiyon bodinozunda ısı vasıtasıyla karışmış olan hammaddeler, kırıldıktan sonra yüzdürme – batırma tekniğiyle yıkanıyor. kesin olarak çöp olan bu mamüllerin büyük bölümünün kurtarılabildiğini belirtebiliriz. Kalitesi çok iyi olmasada büyük bölümü enjeksiyonda çalışabilecek duruma getirilebiliyor. dış yüzey için kullanımı sakıncalı olsada iç parçalar için kullanılabiliyor. fason kırma işleminin fiyatlanması yapılan işlemlere göre değişiklik arz etmektedir. Örneğin seçme işçiliği olmayan ve tek makina kırımı hammaddeler 300 kuruştan başlayan fiyatlarla kırılmaktadır. havaleli parçalar büyük kırımdan geçirildikten sonra enjeksiyon kırımı yapılmaktadır. bu işlem 2 makinadan geçirildiği için fiyat 500 kuruşa yükseliyor. yani mamülde her yapılan işlem 250 kuruş eklenerek devam ediyor. işlemler cins seçmesi, renk seçmesi. havale durumu, takoz büyüklüğü ve gerekiyorsa yıkama işlemi olarak sıralanabilir. boya,elyaf yada talaş karışımı işlemleri ise kırma işlemi bittikten sonra ilave edilmektedir. plastik sektörü temsilci ve kullanıcılarına önemle duyurulur.

  üçgen plastik
  rami kışla cad. emintaş
  aktoker san.sit.
  no: 97/17 RAMİ /İST.
  Halit ÖZTEMİR
  0554 781 42 35

 3. üçgen plastik dedi ki:

  ÜÇGEN PLASTİK

 4. ikitelli çilingir dedi ki:

  ikitelli çilingir sitesi olarak bizlerde hurda konusunda sarı satışı yapıyoruz. ortalama fiyat 8.50 TL burda ki bilgiler içinde teşekkürler

  1. Bora hangul dedi ki:

   Selamlar şeffef poşet hurdası varsa almak istiyorum ilgilenenler 0532 204 52 00

 5. sinan dedi ki:

  Plastik mavi beyaz hurda bidon varil alımı yapmaktayız Sinan Bozkurt 0542 244 22 00

 6. Aykut dedi ki:

  Her turlu karton plastik demir vb hurdalariniz alinir yer istanbul no. 05383950180

 7. ŞAH PLASTİK dedi ki:

  2018 senesi bol kazançlı bir yıl olur umarım. bazı sebepler üçgen plastiğin isim değiştirerek yoluna devam etmesine sebep olmuştur. bundan böyle üçgen plastik ŞAH plastik adıyla yoluna devam etme kararı almıştır. eskiden olduğu gibi ŞAH plastik kırma yıkama ve plastik seçme işlemlerini yerine getirmeye devam etmektedir. ayda bir stok hammadde listesi güncellenecek ortaya çıkan hazır hammaddeler plastik stoğu listesinde cins ve ren itibariyle güncellenecektir. saygılarımla Halit ÖZTEMİR.

 8. Ayla dedi ki:

  Türkiye genelinde aktif olan Hurda Kenti her bölgeden hurda alımı yapmakta.

 9. emek cilingir dedi ki:

  Emek cilingir olarak sarı satışı yapıyoruz

 10. Halit Öztemir dedi ki:

  Saygıdeğer plastik tedarikçilerine seslenmek istiyorum. Elimizde birçok hammadde cinsi ve renk i olmasına rağmen bunları satamıyor, bazı cins hammaddelerin de bulamıyoruz. Örneğin şu an delrin (POM) naturel, n-6 naturel, ve ABS) naturel hammaddeler yok satmaktadır. Hammadde tedarikçi arkadaşlar araştırıp hammadde tedarik ederken bu cinslere öncelik verirlerse herkes açısından daha hayırlı ve kazançlı bir iş yapmış olurlar. tabi bu yazıdaki anlatılanlar Mart Nisan mayıs ayları için geçerli. Belki biraz daha uzayacak zaman. Saygılarımla Halit ÖZTEMİR 0 554 781 42 35 – 36

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Sayac

Haberler